Belgische wijn geniet een stijgende bekendheid. En met reden! In eigen land en ook internationaal zijn ze geliefd.
Belgische wijn staat al op de kaart bij verschillende (sterren)restaurants en ook de jury op internationale wijnconcours is overtuigd.
De geschiedenis van Belgische wijn gaat ver terug tot in de tijd van de Romeinen. Eind vorige eeuw werd de draad terug opgepikt. Ondertussen telt België meer dan 200 wijngaarden.
Selectie Belgische wijnen
Waarom zijn dit de Belgische topwijnen? Ze zijn gekozen op basis van hun kwaliteit, smaak, prijs en populariteit. Deze tien Belgische wijnen hebben meermaals een medaille gewonnen op wijnconcours. Bovendien zijn ze iedere oogst van hoge kwaliteit en beoordelen veel van onze klanten ze als hun favoriet.
Deze selectie van Belgische wijn is als een gids langs de wijngaarden. Je favoriete wijnen vinden is een avontuur. Start je ontdekking met deze wijnen van België. Ze zijn de ideale introductie tot wijnen van eigen land. Laat ze thuis leveren en geniet er meteen van of kom langs één van onze winkels voor een persoonlijke uitleg.
Santé!
Chardonnay Heerenlaak van Wijndomein Aldeneyck
Zeer verfijne witte wijn met subtiele toets van houtrijping en elegante fruitigheid.
Chardonnay van Domein Crutzberg
Deze fruitige frisse witte wijn brengt ons smaken van citrus, appel en pompelmoes in de mond.
Chardonnay 'Wit' van Wijnkasteel Genoels-Elderen
Frisse Chardonnay met 18 maanden rijping.
Souvignier Gris van Domein Petrushoeve
Bij deze goudgele witte wijn ervaar je aroma’s van tropische vruchten, linde en kweepeer.
Rocopo van Wijnkasteel Haksberg
Evenwichtige, soepele rode wijn met houtlagering.
Maxine van Vigna
Aangename rode wijn met volle smaak.
Bacquaert van Entre-Deux-Monts
Een fruitige en frisse schuimwijn met een lichtgele kleur, zeer fijne belletjes en perfecte kringetjes aan het oppervlak.
La Falize van Domaine La Falize
Een volle subtiele Chardonnay met delicate zuren in een perfect evenwicht gebracht.
Zwarte Parel van Wijnkasteel Genoels-Elderen
Na lagering op cuvées rijpt deze wijn op basis van Chardonnay nog minstens 18 maanden op fles. Zoals het de regels van de ‘méthode traditionelle’ voorschrijft.
Schorpion ‘Zwart’ brut
Volle, ronde schuimwijn, samengesteld uit Chardonnay en Pinot Noir. De toevoeging van Pinot Noir geeft deze wijn een volle dronk.
Bonus: Pakket met de Beste Belgische Wijnen
Deze Belgische wijnen zijn verkozen als de beste van ons land door sommeliers. Bestel een pakket van 3 of 6 flessen om thuis in gezelschap te genieten of geef ze cadeau!
Bestel nu Belgische wijn online of in onze winkel in Antwerpen.